حتما شما هم گاهی احساس کرده اید که بعد از ساعت ها پشت میز نشینی بدنتان نیاز به آرامش و استراحت دارد، شاید دلتان بخواهد ماساژ آبی و آب درمانی را تجربه کنید اما فکر اینکه در این آلودگی هوا ساعت ها در ترافیک بمانید یا به دنبال یک استخر خوب با امکانات عالی در نزدیکی خودتان باشید شما را پشیمان کرده است.

پس وقت آن رسیده که دست به کار شوید، کمی اطلاعات کسب کنید تا یک جکوزی شخصی برای خودتان داشته باشید تا بتوانید لحظاتی در آرامش در منزل خودتان خستگی کار روزانه را رفع کنید، بی آنکه لازم باشد برای جکوزی شخصی تان هر بار هزینه ورودی پرداخت کنید! پیش از این فقط صاحبان خانه های لوکس و ویلایی بالای شهر به دنبال تجهیز منازل خود به استخر های بزرگ و سیستم سونا و جکوزی بودند و گرایش مردم به داشتن جکوزی های خانگی آنقدرها معمول نبود، اما از یکی دو سال گذشته صاحبان آپارتمان های کوچک نیز که قبلا فقط در رویای داشتن جکوزی های خانگی بودند یا به داشتن وان کوچک معمولی اکتفا می کردند تمایل به استفاده از جکوزی را در خانه های خود پیدا کردند و با وجود عرضه جکوزی های خانگی کامل مجهز توسط شرکت های خارجی، این امکان برایشان فراهم شد که آپارتمان های کوچک هم یک سیستم کامل با ابعاد متناسب با سرویس حمام خود داشته باشند.

جکوزی از کجا آمده است؟
برای اولین بار در سال 1900 میلادی در ایتالیا دو برادر که نامشان جکوزی بود شرکتی تاسیس کردند که محصول آن وان ها یا حوضچه های مخصوص آب بود. پس از آن نام این حوضچه ها را جکوزی گذاشتند و بدین ترتیب می توان گفت اولین جکوزی ها در ایتالیا ساخته شد و به تدریج در سراسر دنیا مورد استقبال قرار گرفت و ساخت آن توسعه پیدا کرد.
مزایای استفاده از جکوزی
مهم ترین مزیت جکوزی ها استفاده برای آب درمانی و ماساژ آبی است که این خود منجر به رفع خستگی بدنی و کاهش استرس های عصبی می شود، فشار آبی که جکوزی به سطح پوست و عضلات شما وارد می کند جریان خون شما را تسریع کرده و در نتیجه آرامش خاصی به شما می دهد. استفاده متناوب از آب سرد و گرم در جکوزی می تواند به مشکلات گرفتگی عضلانی شما کمک کند و سلامت مفاصلتان را هم تضمین کند، بنابراین اگر شما یا همسرتان ورزش حرفه ای انجام می دهید و یا اگر به تازگی به علت کهولت سن دچار دردهای مفصلی شده اید، بد نیست که حتما یکی از این وان های های مجهز را در خانه داشته باشید. مزیت بسیار مهم دیگر جکوزی های خانگی این است که هزینه تعمیر و نگهداری خاصی برایتان نمی تراشد و مطمئنا اگر شما از جکوزی خانگی خودتان استفاده کنید، از نظر بهداشتی خیالتان راحت تر است، چرا که شما می توانید به راحتی خودتان با مواد شوینده مناسب هر چند وقت یکبار آنها را نظافت کنید، ضمن اینکه نیازی نیست نگران تغییر رنگ سرامیک آنها باشید. جکوزی های خانگی امروزی از مواد مقاومی ساخته می شوند تا تحمل وزن بالای افراد را داشته باشند و دچار شکستگی نشوند.
ویژگی ها و تجهیزات جکوزی خانگی
جکوزی ها در ابعاد و شکل های مختلفی ساخته می شوند، جکوزی همواره برای تعداد زوجی از افراد ساخته می شوند، اما نوع خانگی آن تنها ظرفیت یک یا دو نفر را دارد.
جکوزی های مدرن امروزی بسیار متفاوت از آن وان های ساده قدیمی اند و امکانات فوق العاده ای دارند، که البته هر چه امکاناتشان بیشتر شود، قیمتشان بالاتر می رود. جکوزی های مدرن علاوه بر دوش ثابت و دوش کوچک دستی مجهز به جت آب هایی هستند که دور تا دور بدنه داخلی جکوزی تعبیه شده اند و به صورت ماساژور های کوچکی عمل می کنند. تعدادی از این جت آب ها نیز در کف وان قرار دارد و ماساژور پا هستند. جکوزی های خانگی دارای سیستم تهویه هوای محیط اطراف و تصفیه آب مورد استفاده در سیستم هستند. از تجهیزات اصلی جکوزی که بگذریم، می رسیم به سیستم صوتی و تصویری که می تواند برایتان آرامش متفاوتی به وجود بیاورد، رادیو، امکان اتصال به سی دی و پخش موسیقی و ال سی دی پخش تصویری که همگی با ریموت کنترل دیجیتال قابل دسترسی و کنترل اند. علاوه بر تمام اینها شما می توانید هنگام استفاده از جکوزی پاسخگوی تلفن های ضروری خود نیز باشید.
یکی دیگر از امکانات جکوزی های جدید وجود یک نمایشگر لمسی است که زمان و دما را نشان می دهد و می توانید دمای دلخواهتان را به راحتی تنظیم کنید. سیستم آب پرکن امکان تکنولوژیکی دیگری است که با فشار دادن یک دکمه می توانید در عرض چند ثانیه وان را پر از آب گرم یا سرد کنید.
از کجا بخریم؟
سوال خوبی است هر جا که لوازم و تجهیزات سرویس های بهداشتی دیدید می توانید سراغ این جکوزی ها را هم بگیرید، البته یکی از مهم ترین مراکز فروش آنها خیابان شیراز جنوبی است.
برند های با کیفیت
عمده جکوزی های مدرن موجود در بازار از کشورهای ایتالیا و چین وارد می شوند که قطعا نوع اروپایی کیفیت بسیار بالاتری دارد، اما محصولات چینی هم با الگوبرداری از نوع اروپایی توانسته تا کنون حداقل از نظر ظاهری با اروپایی ها برابری کند. شرکت های ایرانی هم در نوع مدرن و با تجهیزات جکوزی های خانگی تقریبا تازه کار و نوپا به شمار می روند، اما درواقع همان تولیدکننده های وان های قدیمی ساده هستند.